Slnečné alebo dioptrické

Častá otázka, ktorá nás začína trápiť s prvými jarnými lúčmi slnka, ale ešte častejšie nás prenasleduje v čase dovolenky, keď chceme mať naozaj minimálne starosti s balením a opaterou osobných vecí. Chceme mať jednoducho bezstarostné pohodlie, vyzerať in, dobre vidieť a byť chránený pred zradnými slnečnými lúčmi, ktoré ale inak vyhľadávame, a nevieme si bez nich dobrú letnú pohodu ani predstaviť. Jednoducho chceme mať dobrý život doslova pod slnkom.

Ale je to vôbec možne? Áno je to možné, my v Sagitte na to poznáme odpoveď. Riešenie je ukryté v kombinácii vyhovujúcich značkových okuliarových rámov a vybraných dioptrických sklách z plastových materiálov.

Slnečné dioptrické okuliare

Značkové okuliare, či už dioptrické alebo aj slnečné v sebe integrujú vlastnosti ako je ergonomický dizajn a ľahké, fyziologicky bezchybné materiály, ktoré nespôsobujú alergie pri dotyku s pokožkou. Vyznačujú sa precíznosťou prepracovania detailov, spoľahlivou funkčnosťou flexibilných elementov okuliarov, ako sú stranice a sedielka. Konštrukcia rámu je dostatočne pevná, aby odolala namáhaniu pri každodennom používaní a zároveň umožňuje zapracovanie rôznych typov okuliarových skiel v rôznych dioptrických hodnotách. Okuliare musia byť pohodlné, tak aby nás neobmedzovali pri rôznych činnostiach a samozrejme spĺňali naše požiadavky na estetické a štýlové želania.

Dioptrické sklá, či už číre alebo farebné, nám okrem ochrany pred UV žiarením majú sprostredkovať jasný a ostrý pohľad. Dnes sú pre tento účel používané plastové materiály, ktoré sa vyznačujú nízkou hmotnosťou, dostatočnou pevnosťou pri náraze tak, že nedochádza k ich triešteniu a následnému riziku úrazu oka. Pre dosiahnutie čo najlepšieho estetického hľadiska, najmä pri vyšších dioptriách sú k dispozícii tzv. stenčené (vysoko-indexové) plastové materiály. Voľbou stenčeného skla môžeme získať redukciu hmotnosti a hrúbky skiel až o 40%. Tieto sklá a materiály je možné dodatočne farbiť prípadne ich dodať s polarizačným filtrom, ktorý znásobuje komfort videnia a posilňuje ochranné vlastnosti pred slnečným žiarením. Nemalou výhodou sú aj tzv. samo zafarbujúce, odborne nazývané fototropné sklá, ktoré menia svoj odtieň podľa slnečného svitu. Kým ešte pred pár rokmi, boli samo zafarbujúce sklá určené najmä na letnú sezónu, dnes sa tešia celoročnému používaniu, vďaka rýchlemu zafarbeniu a odfarbeniu pri zmene svetelných podmienok. Okuliare s takýmito sklami na priamom slnku stmavnú tak, že z nich máme kvalitné slnečné okuliare a v priestoroch, kde nie je slnečný svit, zostanú zase číre. Benefitom spojenia značkových okuliarových rámov a dioptrických plastových skiel je v ich použití na šport, spoločenské príležitosti či bežné nosenie. Takýto typ okuliarov harmonicky spája imidž a účelnosť.

Vzájomná optimálna kombinácia okuliarového rámu a dioptrických plastových skiel podľa individuálnych ergonomických a fyziologických parametrov je možná len za účasti odborníkov z oboru očnej optiky. Očný optik alebo optometrista sú svojim vzdelaním, praxou a prístrojovým vybavením najlepšou a bezpečnou voľbou pri výbere a zhotovovaní okuliarov.

Zverte sa do rúk odborníkov vo vybraných očných optikách pri nákupe značkových dioptrických alebo dioptrických slnečných okuliarov a strávte slnečné dni s bezpečnou ochranou zraku.