CarboPurit®

Najkvalitnejšia povrchová úprava na okuliarové šošovky.

 

CARBO PURIT®, jasnejší a bezstarostnejší život v dioptrických okuliaroch

Dioptrické okuliare, ktoré človek nosí, aby dobre, čiže ostro videl a mohol tak kvalitne fungovať v každej životnej situácii, musia spĺňať viacero požiadaviek. Módny dizajn, vhodné farby dotvárajúce našu osobnosť a samozrejme značku, ako vyjadrenie nášho spoločenského statusu. Okrem týchto viditeľných estetických požiadaviek, majú okuliare v prvom rade garantovať zodpovedajúce optické vlastnosti, ktoré spríjemňujú ich nosenie a znižujú nároky na čistenie. Zároveň je dôležité, aby dlhodobo garantovali kvalitu videnia v nezmenenej forme a pôsobili nenápadne aj pre naše okolie. Jednoducho povedané, každý deň v okuliaroch musí byť jasný a bezstarostný.

Riešením pre zachovanie dlhodobého krištáľového videnia je zušľachtenie okuliarových skiel špeciálnou integrovanou vrstvou CarboPurit®, ktoré prináša na trh slovenský výrobca a distribútor okuliarových skiel Sagitta. Nová špeciálna vrstva CarboPurit® chráni vaše okuliare pred nežiaducimi vplyvmi, ktoré môžu znižovať komfort videnia a ich životnosť.

CarboPurit® - krištáľovo čistý a kryštálovo odolný.

Materiály, ktoré sa dnes väčšinou využívajú pri výrobe dioptrických skiel do okuliarov, sú ľahké, netrieštivé, ale majú vyšší reflexný činiteľ svetla a nižšiu povrchovú tvrdosť. V dennej praxi to znamená, že vznikajúce odrazy na ploche skiel obmedzujú náš jasný pohľad na svet a naopak rušia pohľad do našich očí. Nižšia povrchová tvrdosť skiel zapríčiňuje rýchle opotrebenie optických plôch, ktoré sú vystavované častému čisteniu. Znečisteniu prachovými časticami, potom a mastnotami z pokožky sa pri manipulácii s okuliarmi v dennej praxi ubránime len obtiažne.

Markantným prínosom pre zachovanie dlhodobej kvality skiel okuliarov je zušľachtenie špeciálnou integrovanou vrstvou CarboPurit® od Sagitty. Táto vrstva v sebe integruje 4 aktívne a pasívne vlastnosti:

Povrchové tvrdenie

TVRDÁ laková vrstva, ktorá sa vyznačuje zvýšenou odolnosťou proti mechanickým vplyvom.

Antireflexný účinok

Krištáľovo čistý pohľad vďaka kompozitnej sústave ušľachtilých kryštalických prvkov.

Antistatický účinok

Zabraňuje usadaniu prachových častíc, čím znižuje potrebu častého čistenia povrchu okuliarových skiel.

Oleofóbny účinok

Zabraňuje „priľnutiu" tekutín a mastnôt k povrchu okuliarového skla a nevyžaduje neustále utieranie okuliarov.


Všetky tieto účinky vykazujú dlhodobú stabilitu pri bežnej dennej záťaži, ktorej sú okuliare pri používaní vystavované.