Spoločnosť Sagitta

HISTÓRIA od 1991

Spoločnosť Sagitta spol. s r. o. vznikla v roku 1991. Patrí vôbec k prvým čisto slovenským spoločnostiam, ktoré sa venovali dovozu zahraničných značiek výrobcov slnečných okuliarov, okuliarových rámov a doplnkového optického tovaru v Slovenskej a Českej Republike. Sagitta sa však venuje kompletnej ponuke optických materiálov akými sú špeciálne pomôcky pre slabozrakých, lupy pre priemyselnú výrobu, pre využitie v medicíne, či lupy používané v kozmetických štúdiách. Počas prvých rokov si spoločnosť vybudovala dobré dodávateľsko-odberateľské vzťahy a je serióznym partnerom pre svetoznáme značky a stala sa ich najväčším distribútorom v Slovenskej republike.
V roku 1993 spoločnosť Sagitta rozšírila svoju činnosť aj o výrobu dioptrických okuliarových šošoviek, čo bolo zároveň odrazovým mostíkom pre prienik na zahraničné trhy.

SÚČASNOSŤ

Sagitta spol. s r. o. v súčasnosti zamestnáva viac ako 40 zamestnancov a jej štruktúru možno rozdeliť do dvoch základných divízií:
1. distribúcia značkových okuliarových rámov a slnečných okuliarov
2. výroba a distribúcia okuliarových šošoviek


V súčasnosti patrí Sagitta medzi popredné spoločnosti v oboch divíziách a svojimi produktami pokrýva takmer 20 % slovenského trhu. Na Slovensku pôsobí približne 460 optík, pričom Sagitta aktívne spolupracuje s viac ako 300 optikami. Počet dokazuje serióznosť spoločnosti Sagitta a vysokú úroveň spolupráce v rámci partnerských vzťahov.
Cieľom spoločnosti do budúcnosti je neustále skvalitňovanie produktov, obchodných aktivít a zlepšovanie služieb pre zákazníkov, aby kvalita
a služby boli viditeľné aj u konečného spotrebiteľa.

Okuliarové šošovky

okuliarová šošovka

: INTELIGENTNÉ TECHNOLÓGIE A MATERIÁLY PRE DOKONALÉ VIDENIE
Dobre a zdravo vidieť, komfort pri nosení, estetický vzhľad, to sú požiadavky zákazníkov na korekčné (dioptrické) okuliare. Vybrané „High-tech" materiály, najmodernejšie obrábacie cnc technológie a poznatky o ľudskom zraku sú zohľadňované pri výrobe dioptrických okuliarových šošoviek.

: MULTIFOKÁLNE dizajny
Dizajny okuliarových skiel zohľadňujúce anatómiu zraku sú určené pre plynulé, čisté videnie na všetky vzdialenosti. Túto jedinečnú vlastnosť vytvára progresívny optický koridor. Multifokálne okuliarové šošovky spĺňajú všetky požiadavky kladené na dobré okuliare pre kombinované videnie do diaľky, na čítanie aj strednú vzdialenosť.

: FOTOTROPNÉ (samozafarbujúce)
Materiály pre zdravý zrak a komfortné videnie v každom svetle. Vo vnútri číre, vonku tmavé. Menia intenzitu zafarbenia podľa intenzity slnka.

: FREE FORM TECHNOLÓGIA
Je prítomná budúcnosť v technológii očnej optiky. CNC stroje aplikujú optické požiadavky okuliarových skiel fyziologickým potrebám ľudského zraku. Umožňujú vyrábať to najkomplikovanejšie pre ten najkomfortnejší pohľad.
Silnou stránkou spoločnosti Sagitta sú tzv. zušľachťovacie procesy. Vďaka týmto špeciálnym úpravám okuliarových skiel získa zákazník bonus navyše - vysoký komfort videnia. Sú v tom zahrnuté rôzne škály farieb skiel, antireflexné úpravy a povrchové tvrdenia, čo robí okuliarové sklo od Sagitty kvalitnejším s vysokou mierou odolnosti.

Slnečné okuliare, okuliarové rámy

dioptrické a slnečné okuliare

: TREND, ŽIVOTNÝ ŠTÝL, KVALITA
Sagitta ponúka širokú paletu okuliarových rámov a slnečných okuliarov svetoznámych a renomovaných značiek. Naše okuliarové rámy a slnečné okuliare zosobňujú trend, štýl a kvalitu a svojim dizajnom uspokoja aj najnáročnejších zákazníkov.

: TRENDOVÝ DIZAJN
Spoločnosť SAGITTA zastupuje renomované značky zo sveta módy a dizajnu.
Nositelia korekčných rámov a slnečných okuliarov značiek JOOP!, LACOSTE, MORGAN, ELLE, ESPRIT, PUMA, HIS, DANIEL HECHTER, LEVI'S a s. OLIVER patria k spokojným zákazníkom, ktorým záleží na móde, štýle, elegancii a komforte nosenia okuliarov.

: ŽIVOTNÝ ŠTÝL
Spoločnými atribútmi značiek DAVIDOFF, DAVIDOFF PRESTIGE, JAGUAR sú nadčasovosť, individualita, elegancia, komfort nosenia a perfekcionizmus. „Luxus je čosi veľmi subjektívne", tvrdí tabakový kráľ Zino Davidoff, ktorého meno sa stalo symbolom luxusu. Symbolom značkových okuliarových a slnečných rámov DAVIDOFF je krásny titánový rám pre mužov preferujúcich nenápadnú eleganciu, ktorá uspokojí aj najnáročnejších užívateľov tejto vyhľadávanej značky, ktorú na slovenský trh prináša SAGITTA.

: TITAN HIGH-TECH MATERIÁLY
Pre okuliarové rámy svetoznámych značiek SEIKO, ZEISS a CHARMANT je typické precízne spracovanie detailov, dokonalá kvalita a priekopnícka práca pri zavádzaní titánových rámov do bežnej optickej praxe. Antikorózne a antialergické vlastnosti sú u titánových rámov samozrejmosťou. SEIKO Titan, SEIKO Supertitanium, Charmant Z Titan a Charmant 100 % Titan sú dnes už preslávené patentované materiály, ktoré predurčujú titán ako jeden z najkvalitnejších kovov na výrobu okuliarov s extrémne nízkou hmotnosťou.

Lupy a optické pomôcky

televízna lupa

POMÁHAME VIDIEŤ TAM, KDE INÍ NEMÔŽU
Firma Sagitta je dlhodobým dodávateľov lúp a optických pomôcok do všetkých využiteľných oblastí. Zameriavame sa najmä na slabozrakých ľudí, priemysel, medicínu, kozmetiku, hobby...

Máme najširšiu ponuku lúp na slovenskom trhu od cenovo nenáročných modelov po najkvalitnejšie elektronické lupy novej generácie.

: PRINÁŠAME RIEŠENIA PRE ZRAKOVO HANDICAPOVANÝCH
Dlhodobá spolupráca medzi spoločnosťou SAGITTA, spol. s r. o. a Úniou nevidiacich a zrakovo postihnutých pomohla zaradiť veľké množstvo zrakovo handicapovaných do pracovného a spoločenského života. SAGITTA poskytuje odbornú a poradenskú činnosť pri poskytovaní optických pomôcok pre zrakovo postihnutých.

Veľmi dobre sa osvedčili monokulárne ďalekohľadové systémy a špeciálne lupy. V spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva boli niektoré lupy zaradené do zoznamu zdravotníckych pomôcok čiastočne alebo úplne uhrádzaných na základe verejného zdravotného poistenia.

Internetový obchod s lupami: www.elupy.sk

 


Spoločnosť Sagitta, spol. s r. o. realizuje 100 % predaja výrobkov výhradne cez očné optiky, čo znamená, že nevyrába tovar na sklad, ale vyrába len na základe objednávky (receptu) a tým má zaručený 100 % odbyt výroby.
V priebehu 17 rokov činnosti v tomto odvetví výrazným spôsobom zmenila Sagitta činnosť, vybavenie, ale aj zameranie výroby. Spoločnosť investovala milióny korún do najmodernejšieho technologického a prístrojového vybavenia a dnes technicky plne konkuruje porovnateľným výrobám vo vyspelej Európe. Strojné vybavenie spoločnosti tvorí kompletný sortiment strojov na výrobu okuliarových šošoviek z rôznych materiálov, zariadenia pre konečné opracovanie šošoviek a kompletný potrebný sortiment pomôcok a nástrojov pre uvádzané stroje a zariadenia.