Športové okuliare

Ste aktívny športovec, ktorý sa snaží starať o svoje zdravie vo všetkých smeroch? Nezabudnite venovať pozornosť aj svojmu zraku – a práve na to vám najlepšie poslúžia špeciálne upravené športové okuliare od SAGITTY.


RUDY PROJECT

Športové okuliare Špeciálne upravené športové okuliare vám ponúkajú ochranu pri tých najrôznejších športoch a vo všetkých ročných obdobiach. Využiť ich môžete pri trekingu vo vysokohorských oblastiach, kde je nebezpečenstvo poškodenia zraku ešte vyššie, ako obyčajne.

Taktiež pri športoch ako sú beh, cyklistika či jazda na koni, kde potrebujete maximálny komfort, ale vhodné sú napr. aj pri golfe alebo vodných športoch, takže naozaj takmer v každej oblasti outdoorových športov.

Čím sú športové okuliare výnimočné?

Športové okuliare SagittaNa prvom mieste samozrejme stojí to, že pri outdoorových športoch chránia športové okuliare vaše oči proti slnečnému žiareniu, konkrétnejšie proti škodlivému UV žiareniu zo slnka, ktorého nadmerné množstvo vážne poškodzuje zrak. Majú vysoký UV filter a tak prepúšťajú iba minimum UV lúčov. Tiež zabraňujú tomu, aby vás slnko oslepovalo a znižovalo tak vašu bezpečnosť, predovšetkým pri športoch ako sú napr. cyklistika alebo jazdectvo, kde sa musíte sústrediť maximálne.

 

 

Športové okuliare na cyklistikuŠportové okuliare sú však unikátne aj svojim dizajnom – ten zabezpečuje, aby ste sa počas vašich športových aktivít cítili čo najpohodlnejšie.

Najdôležitejší je protišmykový rám na týchto okuliaroch, vďaka ktorému sa nebudete musieť báť, že sa vám športové okuliare pri jazde zošmyknú a rozbijú. Ak by predsa len tento rám zlyhal, športové okuliare obsahujú aj nerozbitné sklíčka, takže sa naozaj nemáte čoho báť v tomto smere.

Tak, ako aj iný druh špeciálnych slnečných okuliarov – slnečné okuliare pre vodičov, tak aj športové okuliare majú posilnené vlastnosti v oblasti polarizačného efektu a upravené sú tiež farebné prevedenia ich sklíčok. Farba sklíčok je dôležitá pre to, aby neskresľovala dôležité signalizačné farby, s ktorými sa môžete počas športovania stretnúť a polarizačný efekt využijete najmä v zimných mesiacoch, kedy je najnepríjemnejšou súčasťou športovania to, že sa slnečné lúče odrážajú priamo do vašich očí od mokrej či zasneženej vozovky.