PROSport - športové okuliarové šošovky

Športové okuliarové šošovky PROSport zohľadňujú konštrukciu rámu a individuálne požiadavky pre dobré športové výsledky.

Športové okuliarové šošovky PROSport

Športové aktivity vykonávané dnes, či už profesionálne alebo rekreačne, sa stali nevyhnutnou požiadavkou dnešnej doby. Šport prináša oddych, relax, zlepšuje zdravotný stav a odstraňuje stres.

Všetky spomenuté kritériá je možné dnes aplikovať aj na športové okuliare prostredníctvom korekčných okuliarových šošoviek PRO SPORT. Pri všetkých športových aktivitách sú najdôležitejšie požiadavky na bezproblémové videnie v každej situácii a na ochranu zraku pred prípadným poranením. Dôraz na perfektné videnie je o to dôležitejší pre ľudí, ktorí nosia korekčné okuliare.

Požiadavky na dobré športové okuliare

- ochrana zraku
- zintenzívnenie kontrastov objektov a predmetov súvisiacich so športovou disciplínou
- jasné a ostré videnie na všetky vzdialenosti
- dostatočné veľké neskreslené zorné pole
- zvýšenie pozorovacieho účinku za zmenených svetelných podmienok
- komfort nosenia

PROSport predstavuje sériu korekčných okuliarových materiálov a farieb so špecifickými individuálnymi vlastnosťami pre jednotlivé skupiny športov.

Okuliarové šošovky PROSport

Pevné materiály – ochrana zraku

Z hľadiska ochrany zraku pred mechanickými vplyvmi, ktoré sú pri niektorých športových disciplínach veľmi pravdepodobné, sa odporúča používať okuliarové šošovky z materiálov, ktoré majú extrémnu pevnosť. Medzi takéto materiály patria šošovky NXT® a TRIVEX®.

Správne farby – zintenzívnenie kontrastov objektov.

Pre dosiahnutie čo najlepšieho športového výsledku je dôležité zvýšenie pozorovacieho účinku objektov a predmetov. Správny výber farebného filtra ovplyvňuje kontrastné videnie, a tým pádom reakčný čas na často sa meniace športové situácie alebo odhadovanie vzdialenosti.

Individuálny výpočet – jasné a ostré videnie na všetky vzdialenosti

Správne a presné dioptrické hodnoty sú základným predpokladom pre úspešné a bezpečné športové aktivity.

FREE FORM technológia – dostatočne veľké, neskreslené zorné pole

Dostatočne veľké zorné pole je nevyhnutné pri väčšine športových aktivít. Táto požiadavka je akceptovaná aj pri používaní ergonomických, veľmi zakrivených okuliaroch.

Ultra ľahké materiály – komfort nosenie

Športové okuliare i napriek súčtu všetkých požiadaviek by mali pôsobiť ľahko a nerušiť svojou váhou, ktorá sa znásobuje prudkými pohybmi hlavy. Okuliarové šošovky sú vyrábané z ľahkých a zároveň pevných plastových materiálov.

Materiály PROSport

NXT® - extrémne pevný farebný plastový materiál
TRIVEX® - extrémne pevný číry plastový materiál
ORPLAS® - plastový materiál s možnosťou voľby farebného odtieňa

Účinky farieb PROSport

Účinky farieb okuliarových šošoviek

 

Kolekcia farieb PROSport

Správne farby – zintenzívnenie kontrastov objektov a predmetov akceptuje požiadavky na ergonómiu športových okuliarových rámov pri zachovaní dobrého videnia.

copper / medená
Výborný kontrast s vysokým rozlíšením a zlepšeným hĺbkovým zobrazovaním. Intenzita zafarbenia sa prispôsobuje slnečnému žiareniu.

grey / šedá
Verné zobrazenie farieb a minimálne skreslovanie. Vhodné do oblasti s vysokou intenzitou slnečného žiarenia a jeho odrazov.

brown / hnedá
Zlepšujú farebný kontrast a tlmia odrazy zo všetkých uhlov. Výborné tlmiace účinky s dobrým rozlišovaním kontrastov, minimálne skreslenie farieb. Vhodné do oblasti s vysokou intenzitou slnečného žiarenia.

green / zelená
Univerzálny filter, dobré tlmenie jasu. Ochrana proti oslneniu, minimálne skreslenie farieb. Zníženie namáhania zraku pri silnom svetle.

khaki / žltohnedá
Dobré tlmenie farieb a zvyšovanie kontrastov na zelenom podklade. azur Univerzálny filter s výborným tlmiacim účinkom, najmä do oblastí, kde sa vyžaduje tlmenie jasu.

brick / tehlovo červená
Výborná kontrastná kvalita, s vysokým rozlíšením a zlepšeným hĺbkovým zobrazovaním, ktoré eliminuje únavu zraku. Čiastočné tlmenie svetla s výborným rozjasňovacím účinkom.

orange / oranžová
Prirodzene veľký kontrast šošovky, s čiastočným tlmením svetla, perfektné pre bežné nosenie za meniacich sa svetelných podmienok. Výborné vnímanie kontrastov a hĺbky priestoru.

yellow / žltá
Veľmi dobrý rozjasňovací účinok, so zvýrazňovaním kontrastov a vylepšením hĺbkového videnia. Ideálne na používanie za hmly, pre ranné svetlo, západ slnka alebo daždivé počasie.