FREELUX Compens - Harmónia pohľadu

Multifokálne okuliarové šošovky FREELUX® Compens alfa

Harmónia pohľadu na každú vzdialenosť. Sú vyrábané 3D technológiou FREE FORM.

Pre zvládnutie denných úloh, či už v práci alebo doma, sme podrobovaní neustálej komunikácii v rôznom priestore, pri požiadavke dosiahnutia stanoveného časového rozvrhu. Jednanie v kancelárií, obsluha výrobných zariadení, jazda autom v akomkoľvek počasí sú činnosti, pri ktorých sa vyžaduje maximálne sústredenie v záujme dosiahnutia správneho výsledku ale i bezpečnosti. Šport, relax, hobby sú činnosti, ktoré by mali prinášať pohodu a nerušený oddych. Pre splnenie všetkých týchto požiadaviek sú nevyhnutné dobré okuliare najmä vo veku, ak potrebujeme takzvané dvoje okuliarov, teda na čítanie a do diaľky.

Multifokálne okuliarové sklá FREELUX® Compens alfa prinášajú harmonické videnie na všetky vzdialenosti, vďaka 3D technológii FREE FORM, ktorá zväčšuje zorné pole okuliarových šošoviek o 30 % oproti štandardným multifokálnym sklám.

Paleta stenčených plastových materiálov okuliarových skiel FREELUX® Compens alfa nás neobmedzuje pri výbere okuliarového rámu podľa svojich predstáv. Slobodne sa môžeme poddať módnym trendom pri výbere tvaru, veľkosti alebo materiálu okuliarového rámu. Úžitkové vlastnosti okuliarových skiel môžeme voliť podľa svetelných požiadaviek, ktoré chceme preferovať. Číre, samozafarbovacie alebo polarizačné sklá sú vybavené UV filtrom a doplnené povrchovým zušľachtením, ktorý robí sklá odolnejšími proti poškriabaniu, zvyšuje svetelnú priepustnosť, znižuje svetelné odrazy a eliminuje usadanie prachových a mastných častíc, čim robí sklá čistejšie.

Výber materiálov

FREELUX® Compens alfa – číry

Plastový materiál z možnosťou výberu rôzneho indexu „hrúbky“ skiel. Materiál je možné zafarbiť podľa vzorkovníka.

FREELUX® Compens alfa TRANSITIONS®

Samozafarbovacia okuliarová šošovka. Prináša univerzálny užívateľský komfort a pocit istoty pri nosení ako v interiéri, tak aj v exteriéri. Automatická adaptácia zafarbenia do hneda alebo šeda, podľa intenzity slnečného svitu.

FREELUX® Compens alfa DRIVEWEAR®

Materiál v kombinácii polarizačnej a fototropnej (samozafarbovacej) funkcie. Tmavne na vonkajšom svetle i za sklom automobilu. Intenzitu zafarbenia a kontrast prispôsobuje intenzite slnečného svitu.

FREELUX® Compens alfa POLAREX®

Materiál vybavený polarizačným filtrom, ktorý účinne redukuje koncentrované oslnenie z plôch ako napr. vodné a zasnežené plochy. Majú trvalé zafarbenie, sú vhodné do exponovaného slnečného prostredia.