Pánske slnečné okuliare


Pánske slnečné okuliare

Slnečné okuliare pánske, ako aj dámske, sa stali okrem iného aj módnym doplnkom. Každým rokom pribúda množstvo rôznych druhov a štýlov. Svetové značky Jaguar, DAVIDOFF, Trussardi, CharmantZ, Calvin Klein, Lacoste, ktoré SAGITTA ponúka, sú nositeľmi inšpiratívnych dizajnov aj v slnečných okuliaroch.


Calvin Klein Collection

Calvin Klein Jeans

JAGUAR

JOOP!


Slnečné okuliare pánskeNa rozdiel od dámskych slnečných okuliarov, slnečné okuliare pánske nie sú až do takej mieri módnou záležitosťou, ale zameriava sa hlavne na ich funkčnosť, čo je na jednej strane aj ich obrovskou výhodou. Na druhej strane, ak chcete nájsť dizajnovo zaujímavé kúsky, bude to pre vás o niečo ťažšie, no u nás nájdete dokonalú kombináciu oboch týchto vlastností.

Ochrana zraku

Ak hovoríme o ich funkčnosti, máme na mysli hlavne spôsob, akým chránia váš zrak pred nepriaznivým UV žiarením zo slnka, pretože to je hlavnou funkciou každých slnečných okuliarov. Nie nadarmo sa slnečné okuliare pánske používajú hlavne v lete, totižto, vtedy je slnečné žiarenie najsilnejšie a zároveň aj najnebezpečnejšie. Váš zrak si teda vyžaduje maximálnu ochranu.

Prečo je táto ochrana taká dôležitá? Čo všetko môže UV žiarenie spôsobiť? Mnoho ľudí si to ani neuvedomuje, ale aj tie najbežnejšie (no stále nepríjemné) problémy so zrakom môžu byť spôsobené práve nadmerným UV žiarením.

Ide napr. o začervenie očí, rôzne zápaly, ale aj o vážnejšie poškodenia zraku – ktoré môžu byť od vzniku šedého zápalu dokonca až po úplnú slepotu.

 

Slnečné okuliare pánske aj na cestách

Pred UV žiarením váš zrak najspoľahlivejšie ochránia slnečné okuliare s vysokým UV filtrom. Pozor si dajte aj na ochranu pred oslnením. Keďže väčšina šoférov sú práve páni, efektívne slnečné okuliare pánske by mali mať viacero funkcií, ako napr. aj účinnú ochranu na cestách - pri šoférovaní. Na tento účel boli vyvinuté aj špeciálne slnečné okuliare pre vodičov, ktoré majú posilnený polarizačný efekt a tiež iné zafarbenie sklíčok. Takže, pokiaľ veľa času trávite v aute, za volantom, mali by ste zhodnotiť, či sa vám viac oplatí kúpiť si slnečné okuliare pánske alebo slnečné okuliare pre vodičov.