Materiály


Materiály

Materiály okuliarových šošoviek - pre krajší vzhľad.

Okuliare sú módnym doplnkom, ktorý môže zvýšiť Vašu sebadôveru. Voľba materiálu dioptrických skiel pre vaše okuliare ovplyvňuje najmä ich hrúbku a váhu, pevnosť a pružnosť, alebo slnečný charakter.

Stenčené dioptrické sklá

Každý materiál dioptrických skiel má svoje fyzikálne vlastnosti. Z pohľadu optiky je hádam najdôležitejšou vlastnosťou index lomu svetla, ktorý ovplyvňuje hrúbku šošovky a tým aj jej váhu a jej "plochosť" jej tvaru. Platí, že čím vyšší je index lomu, tým je šošovka tenšia.

Materiál štandardných, nestenčených dioptrických skiel má index lomu 1,50. Pre nízke dioptrie plne postačuje. Tzv. stenčené okuliarové šošovky majú indexy lomu napr. 1,60 alebo 1,67, odporúčame ich pri dioptriách od ±3,00, kde už pôsobia esteticky tenko a majú aj nižšiu váhu. Výhodou týchto materiálov je 100% filtrovanie škodlivého UV žiarenia pre celodennú ochranu vášho zraku.

 

 

 

Ďalšia možnosť ako urobiť vaše okuliare elegantné je výroba okuliarových šošoviek podľa vašich individuálnych parametrov. Nové technológie FREE FORM, individualizácia a MONO FREE umožňujú aplikovať individuálne parametre (polohy vašich očí vzhľadom k okuliarovému rámu na vašej tvári, tvar okuliarového rámu a výšku dioptrií) tak, aby boli vaše šošovky efektívne vyrobené a zabrúsené do rámu bez kompromisov

Dioptrické sklá na šport

Do športových okuliarov odporúčame kvôli bezpečnosti polykarbonátový materiál, napr. Trivex, ktorý má väčšiu pevnosť a pružnosť. Štandardná okuliarová šošovka by v prípade nehody mohla skôr prasknúť a poraniť oko. Zo štandardných plastových materiálov je pevnejší materiál Orplas i1,6 ako Orplas i1,5.

Slnečné dioptrické sklá

Farbené okuliarové šošovky

Fototropné materiály