Dioptrické okuliare na celodenné nosenie

Ak sú okuliare vašou každodennou súčasťou, sú pre vás nevyhnutné kvalitné optické sklá, ktoré eliminujú skreslenia obrazu, majú prijateľnú hmotnosť a odolnú povrchovú úpravu s možnosťou jednoduchého čistenia, uvedené parametre ocenia všetci nositelia okuliarov.

Pre ľudí do 40 rokov sú určené štandardné (jednoohniskové) okuliare, korigujúce dioptriu do diaľky alebo blízka.
Pre ľudí nad 40 rokov sú určené sofistikovanejšie okuliare, korigujúce zrak nie len na jednu vzdialenosť, buď interiérové okuliare pre ostré videnie do 4 metrov, alebo multifokálne okuliare pre ostré videnie na všetky vzdialenosti

 

TIP: Ak máte záujem o to najmodernejšie, čo súčasná optika ponúka, tak v rámci nasledovných možností si môžete zvoliť individuálnu okuliarovú šošovku, ktorá je navyše prispôsobená konkrétne vášmu okuliarovému rámu a vašim fyziognomickým parametrom. Individuálne dioptrické sklá majú v názve "IQ".
 

Štandardné okuliare

 MonoFree IQ

Veková skupina: Do 40 rokov
Určenie: Korekcia krátkozkrakosti alebo ďalekozrakosti.
Typ skiel: Štandardné jednoohniskové dioptrické sklá.

 

Pre fajnšmejkrov odporúčame individuálne dioptrické sklá, napr. MonoFree IQ, ktoré zohľadňujú typ vašich okuliarov, vaše návyky a vaše individuálne parametre. Prejaví sa to v o niečo ostrejšom videní.

 

Interiérové okuliare

FREELUX® Operator IQ

Veková skupina: Viac ako 40 rokov
Určenie: Ide o dioptrické sklá pre plynulé videnie až do vzdialenosti 4m.
Typ skiel: Degresívne dioptrické sklá.

Pri zvýšenom pohybe v interiéri, v práci a potrebe kvalitne vidieť na krátku a strednu vzdialenosť sú najvhodnejšie tzv. interiérové (pracovné) dioptrické sklá, ako napr. obľúbený FREELUX® Operator IQ. Nekorigujú síce videnie do diaľky (ako multifokálne okuliare), ale na čítanie, prácu s počítačom a pohyb v interiéri poskytujú to najkomfortnejšie videnie.

Pre fajnšmejkrov sú určené individuálne interiérové dioptrické sklá na mieru FREELUX® Operator IQ.

 

Multifokálne okuliare

FREELUX® 3Style IQ

Veková skupina: Viac ako 40 rokov
Určenie: Univerzálne sklá pre plynulé videnie na všetky vzdialenosti.
Typ skiel: Multifokálne dioptrické sklá.

U ľudí nad 40 rokov postupne dochádza k prirodzenému zhoršovaniu videnia na všetky vzdialenosti. Pre nich sú určené tzv. multifokálne okuliare, ako napr. najmodernejšie FREELUX® 3Style. Sú vhodné pre celodenné nosenie, v interiéri aj v exteriéri.

Pre fajnšmejkrov sú určené individuálne multifokálne dioptrické sklá na mieru FREELUX® 3Style IQ. 

 

Povrchové úpravy

Na dioptrické sklá je možné naniesť viacero povrchových úprav, ktoré ovplyvňuju čírosť šošovky, jej trvácnosť, odolnosť voči mastnotám a ďalšie vlastnosti okuliarových šošoviek:

  • Úprava Blue Care CarboPURIT - k počítaču a tabletu, filtruje škodlivé spektrum modrého svetla, ktoré býva vyžarované z LED displejov
  • Úprava CarboPURIT UV - pre maximálnu čírosť a kvalitu obrazu
  • Úprava Master CarboPURIT - univrzálna, v súčasnosti najmodernejšiu úprava poskytuje to najlepšie z predošlých dvoch úprav

Materiály

Materiál dioptrických skiel ovplyvňuje ich hrúbku. Predovšetkým pri dioptriách nad ± 3,00 odporúčame do okuliarov stenčené sklá, s vyšším indexom lomu svetla i1,6 alebo i1,67. Okrem krajšieho vzhľadu, budú okuliare aj lahšie. 

<< Kde kúpiť >>