Okuliare na čítanie


Okuliare na čítanie

Ak vidíte neostro tento text, alebo nedokážete čítať či písať SMSky, maily, pravdepodobne potrebujete okuliare na čítanie. V takom prípade máte na výber tri druhy dioptrických skiel:

 

TIP: Ak máte záujem o to najmodernejšie, čo súčasná optika ponúka, tak v rámci nasledovných možností si môžete zvoliť individuálnu okuliarovú šošovku, ktorá je navyše prispôsobená konkrétne vášmu okuliarovému rámu a vašim fyziognomickým parametrom. Individuálne dioptrické sklá majú v názve "IQ".
 

Štandardné čítačky

 MonoFree IQ

Veková skupina: Do 40 rokov
Určenie: Kvalitné videnie na blízko.
Typ skiel: Štandardné jednoohniskové dioptrické sklá.

 

Pre fajnšmejkrov odporúčame individuálne dioptrické sklá, napr. MonoFree IQ, ktoré zohľadňujú typ vašich okuliarov, vaše návyky a vaše individuálne parametre. Prejaví sa to v o niečo ostrejšom videní.

 

 "Úľavové" dioptrické sklá 

Subvens, Subvens IQ

Veková skupina: 30-40 rokov
Určenie: Kvalitné videnie na blízko, pri nadmernom zaťažovaní zraku.
Typ skiel: Dioptrické sklá s tzv. akomodačnou subvenciou.

Ak čítate alebo používate počítač, smartfón, tablet, denne viac ako 5 hodín, môže sa u vás prejaviť únava zraku (rozostrené videnie, pálenie, očí,...). Sklá Subvens Vám zabezpečia zrakovú pohodu aj pri nadmernom zaťažovaní zraku pri uvedených činnostiach.

 

Interiérové okuliare

FREELUX® Operator, FREELUX® Operator IQ

Veková skupina: Viac ako 40 rokov
Určenie: Ide o veľmi univerzálne sklá pre plynulé videnie až do vzdialenosti 4m.
Typ skiel: Degresívne dioptrické sklá.

U ľudí nad 40 rokov postupne dochádza k prirodzenému zhoršovaniu videnia na všetky vzdialenosti. Im preto doporučujeme na čítanie univerzálnejšie interiérové (pracovné) dioptrické sklá, ako napr. obľúbený FREELUX® Operator. Sú ideálne nielen na čítanie a prácu s počítačom, ale výborne poslúžia aj pri pohybe v interiéri.

Pre fajnšmejkrov sú určené individuálne dioptrické sklá na mieru FREELUX® Operator IQ.  

 

Povrchové úpravy

Na dioptrické sklá je možné naniesť viacero povrchových úprav, ktoré ovplyvňuju čírosť šošovky, jej trvácnosť, odolnosť voči mastnotám a ďalšie vlastnosti okuliarových šošoviek.

Blue Care CarboPURIT

K počítaču odporúčame úpravu s názvom Blue Care CarboPURIT, ktorá filtruje škodlivé spektrum modrého svetla, ktoré býva vyžarované z LED displejov. Pre maximálnu čírosť a kvalitu odporúčame úpravu CarboPURIT UV, alebo v súčasnosti najmodernejšiu úpravu Master CarboPURIT, ktorá poskytuje to najlepšie z predošlých dvoch úprav.

Materiály

Materiál dioptrických skiel ovplyvňuje ich hrúbku. Predovšetkým pri dioptriách nad ± 3,00 odporúčame do okuliarov stenčené sklá, s vyšším indexom lomu svetla i1,6 alebo i1,67. Okrem krajšieho vzhľadu, budú okuliare aj lahšie. 

<< Kde kúpiť >>