Povrchové úpravy


Povrchové úpravy

Povrchové úpravy pre vyššiu kvalitu videnia.

Dôležitým doplnkom vplývajúcim na optické vlastnosti vašich okuliarov je povrchová úprava okuliarových šošoviek, tzv. „antireflexná úprava. Táto úprava zvyšuje priepustnosť viditeľného spektra cez vaše okuliare, zhodnocuje ich užívateľskú kvalitu, ovplyvňuje okrem iného to ako okuliare odpudzujú mastnotu a prach a môže tiež obsahovať filtre pre ochranu vášho zraku.

 

CarboPURIT® UV

Dokáže eliminovať až 50 % nebezpečného UV žiarenia odrazeného zo zadnej plochy okuliarových šošoviek. Vysoko odolná antireflexná vrstva so 7x silnejšou odolnosťou voči poškriabaniu ako bežné úpravy. Prednosťou pre užívateľa je jednoduché čistenie a bezproblémová starostlivosť o sklá. Táto vrstva obsahuje aj oleofóbnu, hydrofóbnú a antistatickú úpravu a dodávame ju spolu s čistiacim setom.

 

                                                        

 

BlueCare CarboPURIT® 

Ochrana pred modrým/fialovým svetlom

Blue Care CarboPURIT® – je moderná antireflexná vrstva filtrujúca intenzívne modré svetlo emitované LEDdiódami . Modré svetlo pôsobí negatívne na zrakovú pohodu, čo má za následok nadmernú únavu očí pri práci s digitálnymi zariadeniami (tablety, mobilné telefóny, monitory a pod.) a pri umelom osvetlení. Aj preto je antireflexná vrstva Blue Care CarboPURIT®  dokonalým partnerom na doma, do práce, ale aj na relax.

                                             

Master CarboPURIT®

Najmodernejšia povrchová úprava, ktorá v sebe spája to najlepšie z úprav CarboPURIT® UV a Blue Care CarboPURIT®. Je to najuniverzálnejšia povrchová úprava na dioptrické sklá. Chráni vás pred UV žiarením a zároven pred modrým žiarením zo zobrazovacích jednotiek (Pc, smartfón, tablet). Tak tiež je obohatená o povrch ktorý eliminuje rušivé odlesky počas nosenia. Tým pádom sme dokázali splniť všetky požiadavky modernej doby na okuliarové šošovky.

                                                 

Pokročilá UV ochrana

Okrem štandardného UV filtra sme do našich povrchových úprav zakomponovali aj ochrannú vrstvu, ktorá znižuje odraz UV žiarenia z vnútornej strany okuliarov. Dochádza k nemu, keď na nás svieti slnko zozadu, resp. z boku. Pokročilú UV ochranu obsahujú úpravy CarboPURIT® UV, BlueCare CarboPURIT® a Master CarboPURIT®.

Ako vidíte s antireflexnou úpravou? 

 

<< Kde kúpiť >>