Aviator okuliare

Aviator okuliare sú charakteristické pre tmavé sklá, čiže ide o slnečné okuliare, niekedy reflexné. Majú veľmi tenký kovový rám, dvojitý alebo trojitý most. Pôvodný model mal tvrdené sklo šošovky, neutrálne šedé. Šošovky boli mierne vypuklé. Konštrukčne mala šošovka pokryť celý rozsah ľudského oka a tým zabrániť prenikaniu čo najviac svetla od vstupu do oka zo všetkých strán.

Okuliare aviator - JAGUAR

Prvé Aviator-ky

Aviator okuliare sa tiež nazývajú „pilotské okuliare“ boli prvý krát navrhnuté a vyvinuté v roku 1936 pre pilotov, aby chránili ich oči počas lietania. Pomenovanie Aviator získali kvôli pôvodnému zámeru chrániť aviatorské, teda pilotské oči. Verejnosti sa začali predávať Aviator okuliare rok po tom, ako boli vyvinuté.

Aviator okuliare sa tak stali nie len kvalitné a praktické okuliare, no zároveň módnym doplnkom. Je to dobre známy štýl slnečných okuliarov. Stali sa módne v rokoch 1960+, no ich popularita rástla nasledujúce roky, hlavne po tom, ako ich začali nosiť vtedy najväčšie hviezdy hudobného priemyslu – Paul McCartney, Ringo Starr a Freddie Mercury, a neskôr aj hviezdy filmového priemyslu – Tom Cruise a Val Kilmer.

Menší ústup popularity týchto známych okuliarov nastal v rokoch 1990, no opäť vzrástol od roku 2000, kedy ich preslávil známy komediant a herec Johnny Knoxville. Dnes sú aviator okuliare stále veľmi obľúbené po celom svete aj vďaka tomu, že ich tvarom sa hodia ženám i mužom, ako aj takmer ku každému typu tváre.